Për qejf - Shëndet & Bukuri

Rrepa kundër dhimbjes në shpinë

Lyerja me tretësirë rrepe e nxit qarkullimin e gjakut dhe me këtë edhe procesin e shërimit

J. Zh.     ( lexuar 1363 herë )       21:20 09.06.2012
Rrepa kundër dhimbjeve në shpinë

Rrepa kundër dhimbjeve në shpinë

Lyerja me tretësirë rrepe e nxit qarkullimin e gjakut dhe me këtë edhe procesin e shërimit.
Prijeni dhe grijeni një rrënjë të freskët të rrepës. Dy lugë rrepe të grirë hidhini në një çerek litre alkool prej 70 për qind. Lëreni të qëndrojë gjashtë ditë, më pas filtrojeni me një leckë.

Para përdorimit, hollojeni tretësirën në raport 1 me 1 me ujin dhe dy deri tri herë në ditë bëjini masazh me këtë tretësirë vendeve në të cilat keni dhembje./Portalb

Komento

loading
loading
loading