Sport - Në botë

Maldini i tronditur me shitjen e Silvas

Ish-trajneri i Milanit, Cesare Maldini, është i tronditur nga shitja e Thiago Silvas te Paris Saint Germain

N. A.     ( lexuar 166 herë )       20:45 17.07.2012
Maldini i shqetësuar nga shitja e Silvas

Maldini i shqetësuar nga shitja e Silvas

Lajme lidhur me temën

  • Nuk ka lajme lidhur me temën

Ish-trajneri i Milanit, Cesare Maldini, është i tronditur nga shitja e Thiago Silvas te Paris Saint Germain.

“Për shumë vite Berlusconi gjithmonë është përpjekur ta forcojë ekipin duke kërkuar lojtarë të nivelit të lartë. Megjithatë, në vitet e fundit ky aspekt duket se ka ndryshuar.

“Mund të pranoj në një aspekt shitjen e Ibrahimovic pasi ai është po thuajse 31 vjeçar, por nuk nuk e kuptoj vendimin për të hequr dorë nga Thiago Silva”.

Braziliani është i ri dhe ka më shumë kohë të vazhdojë të përmirësohet. Ai do të ishte caktuar kapiten në të ardhmen, tash ne duhet të gjejmë zgjidhje të reja në këtë zonë”, ka thënë Maldini për TMW./portalb/

Komento

loading
loading
loading