Sport - Në botë

Ibra bëhet futbollisti më i paguar në Evropë

Pasi të zyrtarizohet si lojtar i Paris Saint Germainit, Zlatan Ibrahimovic do të bëhet lojtari me pagën më të lartë në Evropë

N. A.     ( lexuar 423 herë )       10:02 17.07.2012
Zlatan Ibrahimovic do të bëhet lojtari me pagën më të lartë në Evropë

Zlatan Ibrahimovic do të bëhet lojtari me pagën më të lartë në Evropë

Lajme lidhur me temën

  • Nuk ka lajme lidhur me temën

Pasi të zyrtarizohet si lojtar i Paris Saint Germainit, Zlatan Ibrahimovic do të bëhet lojtari me pagën më të lartë në Evropë.

Sulmuesi suedez te klubi francez do të përfitojë nga 14.5 milionë euro në sezon.
Te Milani, 30-vjeçari është paguar nëntë milionë euro në sezon, shumë më pak se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Aktualisht vetëm dy lojtarë në botë kanë pagë më të madhe sezonale, Didier Drogba dhe Samul Eto’o. /portalb/

Komento

loading
loading
loading