Sport - Në botë

Spanja zbulon listën e lojtarëve për Euro 2012

Trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque ka bërë listën e lojtarëve që janë të ftuar, për Kampionatin Europian, Poloni dhe Ukrainë 2012

M. K.     ( lexuar 244 herë )       15:59 21.05.2012
Spanja zbulon listën e lojtarëve për Euro 2012

Spanja zbulon listën e lojtarëve për Euro 2012

Trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque ka bërë listën e lojtarëve që janë të ftuar, për Kampionatin Europian, Poloni dhe Ukrainë 2012.

Në këtë listë nuk janë të ftuar lojtarët e Barcelonës dhe Atheltic Bilbaos, pasi Del Bosque do t’i ftoj ata pasi të përfundoj finalja e Copa del Rey.

Në këtë listë siq shohim është përfshirë, Fernando Torres i cili ka qenë në dyshim, teksa pritet të shihet se çfarë do të ndodhë me David Villan.

Lista vijon kështu:
Portier: Casillas, Reina, De Gea
Mbrojtësit: Albiol, Jordi Alba, Arbeloa, Dominguez, Monreal, Ramos, Torres
Mesfushorët: Mata, Alarcon, Alonso, Cazorla, Benat, Garcia, Soriano, Silva, Navas
Sulmuesit: Lopez, Negredo, Torres dhe Soldado. /Portalb

Komento

loading
loading
loading