Sport - Në vend

Shum klube evropiane pas Samir Aliut !

Shqiptari nga Maqedonia,Samir Aliu i cili aktualisht është në radhët e ekipit të ‘Rini 98′ me paraqitjet e tij fantastike thuaj se ka mahnitur të gjith klubet evropiane

M. K.     ( lexuar 375 herë )     Maqedoni 08:34 10.05.2012
Shum klube evropiane pas Samir Aliut !

Shum klube evropiane pas Samir Aliut !

Lajme lidhur me temën

  • Nuk ka lajme lidhur me temën

Shqiptari nga Maqedonia,Samir Aliu i cili aktualisht është në radhët e ekipit të ‘Rini 98′ me paraqitjet e tij fantastike thuaj se ka mahnitur të gjith klubet evropiane.

Në një intrëvsitë për portalin shqiptar LajmeSport.com ai është shprehur mjaft i ngazllyer me interesmin e shum klubeve evropiane.

“Po ka disa klube që janë të intersuar në mua dhe që kanë kontaktuar agjentin tim. Njëher jam i kënaqur këtu në klub,të ardhmes nuk i dihet”,tha Samir Aliu për “LajmeSport.com”

Por një gjë është e sigurt interesim nga shumë skuadra evropiane ka pasur,por oferta zyrtare deri më tani nuk ka pasur.

Më tej siç mëson LajmeSport.com agjenti i tij është kontaktuar disa herë nga drejtuesit e skuadrës spanjolle Real Madridi por nuk është arritur ndonjë marveshje,interesimi nuk ka munguar as nga skuadra italiane Interi.

Samir Aliu është mesfushor 17 vjeçar nga qyteti i Shkupit dhe luan për ekipin e ‘Rinia 98′ ./portalb

Komento

loading
loading
loading